model FBA 003

FBA 003 1 N 600.jpg

FBA 003 P1 600.jpg

140 W monoblok, pracující do výkonu 70 W ve třídě A, s rozměry 57 x 23 x 36 cm a hmotností 58 kg. Příkon bez signálu 180 W.

Podobně jako FBA 001 pro dokonalé vyhlazení napájecího napětí potřebné pro zesilovače třídy A (z důvodu velkých klidových proudů řádově jednotky ampér) používá vyhlazovací kondenzátory 1,2 Faradu. Tyto kondenzátory jsou dokonalými zásobárnami energie potřebné pro kvalitní reprodukci zvláště basů a přechodových dějů jako údery do bubnu apod. Tyto tak zvané kapacitory mají extrémně  nízký vnitřní odpor a ani při odběru proudu desítek ampér na nich nevznikne úbytek napětí. Je to tedy, jak se říká, velmi tvrdý zdroj napájecího napětí.

Dokonalému využití uvedených vlastností napomáhá i nekompromisní audiofilská konstrukce zesilovače. Svorky vyhlazovacích kondenzátorů jsou připojeny přímo na masivní sběrnice vedoucí na kolektory výkonových tranzistorů.

Aby byl zaručen extrémně nízký vnitřní odpor zesilovače, jsou masivní výstupní svorky připojeny prostřednictvím plných masivních sloupků přímo na desku plošného spoje na výstup výkonových obvodů.

Výkonový zesilovač je plně symetrický, buzený přes symetrické vstupy z dvoudílného řídícího zesilovače C 500 firmy  Mc Intosh.

Highendovému vzhledu zesilovače napomáhá i znak ve formě královského erbu, mohutnost zesilovače zdůrazňují silné bočnice z vzácného masivního dřeva. 

 

BACK