GOLD BLACK DREAM

 

Zesilovač pracující v čisté třídě A s výkonem 2 x 30 W / 8 W  ( 2 x 56 W / 4  W ). 

Střední díl obsahuje mechanicky i elektricky oddělenou, energeticky náročnou a na vyzařování rušivých magnetických polí náchylnou zdrojovou část s klíčkem ovládaným vypínačem, opticky přiznanými napájecími transformátory 2 x 250 VA a vyhlazovacími kondenzátory 2 x 1 000 000 µF . Ačkoliv nejsou použita žádná relé pro zpožděné připojení reproduktorových soustav, není při zapnutí i vypnutí zesilovače slyšet v reproduktorech žádné lupnutí. I to je součástí dokonalé funkce zesilovače a není získání takové vlastnosti zcela jednoduché vzhledem k tomu, že zapnutím zesilovače dovnitř „vhrkne“ velký nabíjecí proud použitých obludných kondenzátorů. Zpožďovací relé umí použít každý. Výše popsaná cesta k dokonalosti je mnohem složitější, vyžadující přece jen značné konstrukční i obvodové zkušenosti.

 Výkonové obvody jsou umístěny v chladičích po stranách. Spodní část zesilovače obsahuje dva viditelné filtrační kondenzátory 10 000 mF pro napájení napěťových obvodů, stabilizátory na opticky přiznaných chladičích, dokonalé pozlacené vstupní svorky s teflonovou izolací, elektronické obvody napěťového zpracování signálu budiče a regulátor hlasitosti potenciometrem ALPS.

  Rám tvoří profily americké firmy Nielsen s povrchovou úpravou  zlatého broušeného zamrazovaného eloxu . Tento zesilovač je také možná prvním na zeměkouli, který používá právě pro svoji funkci ve třídě A  vyhlazovací kondenzátory s celkovou kapacitou 2 miliony mikrofaradů.

 

 

BACK