GOLD WINDOW ELLITE

 

img1.jpg

Jedná se opět o velmi audiofilskou konstrukci zesilovače s předpokládaným výkonem 2 x 30 W v čisté třídě A s vyhlazovacími kondenzátoy 2 x 1 200 000 μF ( 1,2 Faradu ),

dvěma transformátory 2 x 320 VA a pasovým rozvodem napájecích napětí z vývodů vyhlazovacích kondenzátoů přímo na kolektory výkonových tranzistorů.

Veškeré zdroje rušivých napětí jako transformátory, usměrňovače, ochranné obvody a stabilizátory jsou pod kryty transformátorů v zadní části zesilovače.

V přední části je pouze elektronika aktivního zpracování audiosignálu, vstupní a výstupní svorky. Ty jsou umístěny na bocích předního panelu (jako to mají např. zesilovače fy Audio Note nebo Nagra či Unison) a to kromě ryze konstrukčních audiofilských kritérií (co nejkratší spoje vedoucí aktivní audiosignál) i proto, že dnes jsou k dostání tak krásné vstupní i výstupní konektory (i úhlové), že je škoda je schovávat dozadu zesilovače.

V souladu s designovým trendem použití průhledných okének například u špičkových hodinek nebo automobilů aby bylo vidět dovnitř na mechanizmus hodinek nebo motor auta, je i u tohoto zesilovače vidět všechny prvky aktivního zesílení audiosignálu skrze kouřové sklo. Ty je možno navíc nasvítit zpředu přístupným regulátorem osvětlení na různou intenzitu (případně tuto funkci zcela vyřadit) jak je vidět z přiložené fotodokumentace. (Na přání lze sklo nahradit panelem ze zlatého broušeného eloxu).

Na obrázcích je zesilovač zatím vybaven jen jedním vstupem (předpoklad byl zpočátku jen koncový zesilovač) ale pravděpodobně to bude „celozesilovač“ s klasickými čtyřmi nesymetrickými vstupy (cinch) vybavené v souladu s firemní filosofií automatickým přepínačem vstupů (viz technický popis zesilovačů na firemních stránkách www.hifiart.cz .)

Na obrázku je také vidět uprostřed velký knoflík se stupnicí regulátoru hlasitosti s potenciometrem ALPS. Předpokládá se i dálkové ovládání regulátoru hlasitosti.

Technické parametry stejné jako u zesilovače Gold Wave Ellite

BACK